Bisikletleriyle dünya turu yapan Fransız çift Turgutlu’da

Bisikletleriyle dünya turu yapan Fransız çift Turgutlu’da
24 Ocak 2021 16:29

FRANSA’nın Pau şehrinde yaşayan Marine ve John çifti, macera yaşamak üzere 7 ay önce bisikletleriyle dünya turuna çıktı.

Bisikletleriyle dünya turu yapan Fransız çift Turgutlu’da konakladı

FRANSA’nın Pau şehrinde yaşayan Marine ve John çifti, macera yaşamak üzere 7 ay önce bisikletleriyle dünya turuna çıktı.

Dünya turunda sırasıyla Fransa, Almanya’yı gezen ve pandemi nedeniyle otobüsle Türkiye’ye giriş yapan Fransız çift, dün akşam saatlerinde Manisa'nın Turgutlu ilçesinin Avşar Mahallesine ulaşarak burada muhtarlığın misafiri oldular.

Avşar Mahallesi Muhtarı Yunus Gürbüz tarafından misafir edilen Marine ve John çifti, burada yaptıkları sabah kahvaltısının ardından yollarına devam etti. Dünya turlarını 2 veya 2.5 yılda bitirecek olan çift, sırasıyla İran, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Çin, Vietnam, Kamboçya ve Tayland üzerinden giderek Japonya’da dünya turlarını bitirerek Fransa’ya dönüş yapacaklar.

Yaklaşık 7 ay önce yola çıktıklarını ifade eden Marine ve John çifti, “Şu ana kadar yolculuğumuz çok iyi geçti. Yaklaşık 4 bin kilometre yol kat ettik. Gördüğümüz kadarıyla Türkiye çok güzel. Türkiye’yi gezip ve diğer ülkeleri takip edip Japonya’ya ulaştığımızda dünya turumuzu tamamlayacağız” dediler.

John; "7 ayda Türkiye’ye geldik. Türkiye dışarıda algılandıkları gibi değil. Misafirperverlikleri ve sıcakkanlılıklarıyla gerçekten bizi şaşırttılar. Gördüklerimizle bizlere anlatılanlar arasında çok fark var. Bizleri ağırlayan muhtarımıza ve ailelere çok teşekkür ediyoruz. Turgutlu'da güzel ağırlandık. Çok güzel yemekler yedik. Bize güç verdiler. Bu turumuzu 2, 2.5 yılda tamamlayacağız. Türkiye’ye ileriki yıllarda yine geleceğiz.” dedi.

Avşar Mahallesi Muhtarı Yunus Gürbüz yaptığı açıklamada; "Mahallemize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak Fransızların bizlere bakış açısını değiştirdiğimize inanıyoruz. Onların turlarının hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.   ERKAN ŞİMŞEK

Kaynak: NURULLAH ÇANKAYA

YORUM YAP


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç