Çeşme Belediyesi’nden anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi

Çeşme Belediyesi’nden anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi
07 Ocak 2022 15:35

Çeşme Belediyesi’nden anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi

 

Çeşme Belediyesi tarafından anaokulu öğrencilerine Trafik Eğitim Parkı’nda trafik eğitimi verildi. Başkan Oran, “Çocuklarımız trafik kurallarına uymanın yaşamsal önemini öğrendi” dedi.

 

Pandemi nedeniyle bir süredir ara verilen Dalyan yolu üzerindeki Çocuk Trafik Eğitim Parkı yeniden hizmet vermeye başladı.

Mehmet Akpınar Anaokulu ve İlkokulu öğrencilerine yayaların ve araçların dikkat etmesi gereken trafik kuralları ile ilgili uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Uygulamalı eğitim için özel hazırlanan akülü arabalara ve bisikletlere binmenin heyecanını yaşayan öğrenciler, trafik ışıkları ve yaya geçitleri hakkında bilgilendirildi.

 

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, öğrencilerin trafik levhaları ve ışıkları hakkında bilgiler edindiğini belirterek; “Günümüzde trafikte ciddi sorunlar yaşanıyor ve maalesef bazıları kötü sonuçlanıyor. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda verdiğimiz bu eğitimlerle çocuklarımıza küçük yaşta kurallara uymanın yaşamsal önemini anlatmaya çalışıyoruz. Erken yaşta alınan eğitimlerin çok daha faydalı olduğunu düşünüyoruz” dedi.HABER MERKEZİ

 

YORUM YAP


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç